Someron seudun Hevosurheilijat on vuoden 2023 ratsastusseura!

Vihdoin se on julkista, sillä nyt on mahtavia uutisia ilmoilla!

Someron seudun Hevosurheilijat ry on palkittu Hevosgaalassa VUODEN 2023 RATSASTUSSEURANA!

Kiitos eilisestä Vuoden Ratsastusseura palkinnosta kuuluu ennenkaikkea kaikille teille seuralaisillemme!

Yhteisöllisyys, avoimuus, tasa-arvo ja rakkaus lajiin sekä ennenkaikkea lajimme tärkeimpiin kumppaneihin eli hevosiin ovat kuuluneet vahvasti seuramme toiminnan kulmakiviin heti ensimmäisistä hetkistä alkaen, tällä äärimmäisen toimivalla tiellä olemme halunneet pysytellä nyt ja tulemme pysymään myös tulevaisuudessakin!

Niinkuin monesti olemme todenneet yhteisössä on voimaa ja yhdessä me olemme me! Hyvällä hengellä hyvässä seurassa on mieletöntä tehdä ja toimia!

Olemme äärimmäisen otettuja saamastamme tunnustuksesta!

Vuoden Ratsastusseura 2023 palkintoa eilisessä Hevosgaalassa noutamassa oli seuramme hallitus (Alisa Moisander, Johanna Harmanen, Laura Patrikainen, Petra Ahonen, Henna Kärri, Emilia Simola, Marjukka Lamppu, Tiina Uusitalo sekä Terhi Toivonen) puheenjohtajamme Piia Järvisen johdolla.

Kiitos @hevosgaala hienosta gaala-illasta ja juhlista!

Kiitos @ratsastajainliitto tunnustuksesta!

Hallituslaisemme pääsivät gaala-illan päätteksi yhteiskuvaan ihastuttavan @aadalatti :n kanssa, Kiitos Aada!

Kuvassa voi olla 7 henkilöä ja tekstissä sanotaan EWB HIPPOS FWB HEVOSGAALA FWB HIPPOS FWB HEVOSGAALA HIPPOS HEVOSGAALA /R FWB